Osmanlıspor - Nasıl kuruldu? Nasıl kapandı?

  görünümler 186,450

Mr. Manager

Mr. Manager

3 aylar önce

Selam dostlar. Süper ligi 5. Sırada bitirip Avrupa Ligi’nde gruptan lider çıkan, ardından bir anda ortadan kaybolan, Türk futbol tarihinin şüphesiz en tartışmalı kulüplerinden biri Osmanlıspor videosuyla karşınızdayım.
Osmanlıspor nasıl kuruldu, nasıl yükseldi ve nasıl çöktü? Şimdi gelin hem Türk futbol tarihinde hem de Türk siyasal hayatında kısa bir yolculuğa çıkalım.

YORUMLAR: 664
Sergen Şen
Sergen Şen
Hafriyat gelirleri hakkında : Önceki belediye başkanı döneminde kesilen gelirler gelirlerin sadece bir kısmı. Kulüp batmasın diye belediye ile yapılan anlaşmada senelere yayılarak kesme işlemi yapılacak, ilk sene %20 ile başlayacaktı. Sonra %50 en son %100... Mansur Yavaş bunun devleti ilgilendirmediğini ve devletin parasının böyle bir şeyde harcanamayacağını söyleyerek direk kesti.
OnurBaskan 06
OnurBaskan 06
Ne belediyeci ne torpilli YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ GENÇLERBİRLİĞİ ❤🖤
Kürşad Turan
Kürşad Turan
Herifin dokunup da mahvetmediği bir şey yok. Düşman başına.
Ilgaz Cerit
Ilgaz Cerit
Zaten olmaması gereken bir kulüptü. Kaderi belliydi. Gökçek ailesinin ülkeye verdiği sayısız zarardan biri olarak hatıralarımızda kaldı.
shendex
shendex
Tam bağımsız Gençlerbirliği ! ❤🖤
Mehmet Ayhan
Mehmet Ayhan
Tam Bağımsız Gençlerbirliği Ruhu Şad Olsun İlhan Cavcav Sayesinde hep düzgün yönetilen hala öyle bir kulüp inşallah transfer tahtası açılır Gençlerbirliği Ankara'nın Değeridir Ağzına Sağlık Çok Bilgilendirici Bir Video Olmuş 🙏🔥
Furkan Abi
Furkan Abi
BU ŞEHR-İ ANKARA'nın AĞASIDA BİZİZ PAŞASIDA ANKARAGÜCÜ 💛💙
Kayserispor 383838383
Kayserispor 383838383
Hükümetten düşüp gittiklerinde halkın parasıyla besledikleri tüm kurumların başına gelmesi dileğiyle
Murat Reis
Murat Reis
Proje takımlarının sonu böyle işte zirveyi görüp sonra da dibi görmek.
Mert Çakmaktepe
Mert Çakmaktepe
Hocam senden naçizane isteğim 90'ların sonu 2000'lerin başında resmen sahipsiz kalan daha sonra Rahmetli Belediye Başkanı Osman Seçilmiş'in kulübü sahiplenmesi ve daha sonra kayyuma düşen kulübün Mecnun başkanın eline geçip 2-3 kez şampiyonluk için oynayan son 3 yıldır ve öncesinde de Avrupa'ya ya gitme başarısı gösteren Sivasspor'u anlatman.Seviliyorsun
Mehmet Batuhan Arslantürk
Mehmet Batuhan Arslantürk
Özlenmeyeceksin osman gökçek spor. Umarım seni var eden zihniyet de seninle aynı kaderi paylaşır.
МЕХМЕТ ДЖАН 🇧🇬
МЕХМЕТ ДЖАН 🇧🇬
Ankara'nın en iyi takımlar benim gözümde
Sefa & Özlem Yener
Sefa & Özlem Yener
Videoda iki yanlış bilgi var; birincisi Melih Gökçek 1994'te Belediye Başkanı seçildi. İkincisi Mustafa Reşit Akçay 2015 yazında göreve geldi. 2014-2015 sezonuna Osman Özköylü ile başlandı, Özköylü bir maçtan sonra gazetecilerin üzerine yürüdüğü için görevinden alındı. Kısa bir süre Yılmaz Vural ile çalıştıktan sonra Uğur Tütüneker ile sezonu tamamlayıp Süper Lig'e çıktılar. Ayrıca ünlü Alman hoca Jürgen Röber'den bahsedilmemiş. Ankaraspor 2009'da bu hocayla başladıktan sonra 5. haftada ligden çekildi, Röber 2015 yazında Osmanlıspor'a sportif direktör olarak geri geldi ve 2 sezon görev yaptı. Osmanlıspor'da ne icraat yaptığı ve ne kadar kazandığı kimse tarafından bilinmiyor???
Recep Gürbüz
Recep Gürbüz
Osmanlıspor ismi çok alakasız, çok gayriciddi bir işti. Bazen küçük detaylar size bir projenin ne kadar özenli hazırlandığı ile ilgili bilgi verir. Bir milletin tarihteki efsanevi devletlerinden birinin ismini bir futbol kulubüne vermek en hafif tabirle uyanıklıktır. Böyle bir isme onay veren yetkili kurum da suçludur, spor birleştirici olur, ayrıştırıcı değil. Ülkemizde Amedspor ismine bile izin verilip sürekli gerginlik yaşanmasına neden olan yetkililer umarım bir gün aksiyon alır. Maalesef ülkemizde futbol alanında liyakatsizlik, umursamazlık, kaos kültürü damarlara kadar işlemiş.
Problem Being
Problem Being
Darısı Başakşehirin başına 🙏🏻🙏🏻
Sabri Kurban
Sabri Kurban
Mr. Manager hala Trabzonsporun bu seneki şampiyonluk öyküsünü beklemekteyiz. Arada başarıları da anlatın lütfen. İşini çok iyi yapıyorsunuz.
uğur boyacı
uğur boyacı
BELEDİYELERİN KURDUĞU FUTBOL KULÜPLERİNİN ÜZERİNDEN; ALINAN HEDİYELER, BAĞIŞLAR TATLI OLUR. HEMDE; GÜRÜLTÜSÜ PATIRDISI OLMAZ..💰💰💰💰😀😀😀
Brother
Brother
Ankaragücü’nün 10 yılını çaldı Allah’ından bulsun
Ömer Yüksel
Ömer Yüksel
Çok güzel anlatmışsınız. Melih'inki futbol sevdası mı yoksa diğer iş insanlarının yaptığı gibi kulüp üzerinden para aktarımı mı futbolseverlerin takdirine bırakıyoruz.
Mehmet Hdr
Mehmet Hdr
Ankara'da en büyük ANKARAGÜCÜ 💛💙